רישום לבית הספר תיכון

מידע על בית הספר "על קצה המזלג"

תיכון שיבולים הנו תיכון בגישת חינוך ולדורף אשר התפתח מתוך תפיסת העולם האנתרופוסופית. 

 

המטרה המרכזית של העבודה החינוכית בתיכון היא לאפשר לכל תלמיד למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו לקראת חיים מלאי הגשמה כאדם בוגר. עבודתנו החינוכית מכוונת לכך שהאדם הבוגר יוכל ליישם את יכולותיו, מטרותיו וייעודו הייחודי מתוך הכרות עמוקה עם עצמו ועם יכולותיו ומתוך כוונה לתרום תרומה רבת משמעות לסביבה ולחברה בהן יחיה את חייו הבוגרים ויוכל להתפתח ולהגשים את עצמו בעולם. 

 

בתיכון אנו מיישמים שלושה עקרונות בסיסים של חינוך ולדורף: מעורבות חברתית, מצוינות אקדמית ועשייה אומנותית. כל זאת תוך עמידה בכל הדרישות של משרד החינוך והבגרויות. שאיפתנו היא לשלב בין עבודה אקדמית עמוקה ובין תחושת המסוגלות לעשייה משמעותית בעולם. תכנית הלימודים כוללת הכשרה רחבה, מגוונת ורב-תחומית בתחומי הלימוד העיוני ובאומנויות השונות ומציעה לימוד המקצועות ההומניים לצד מקצועות מדעים וסדנאות המלאכה. הכשרה רחבה ורב-תחומית זו הינה משמעותית ביותר לגלאי התיכון ומאפשרת לבני הנוער להכיר מגוון אפשרויות ומסלולים. הלימודים כוללים פרויקטים חברתיים ולימודיים, טיולים, הפקת מופעים ומפגשים עם אוכלוסיות שונות.


בשנת הלימודים תש"פ לומדים בבית הספר 101 תלמידים בכיתות ט-י"ב. עמותת דניאל לקידום חינוך ולדורף בנס ציונה, המפעילה גם 4 גנים אנתרופוסופיים בעיר, תומכת בבית הספר ומאפשרת את המשך קיומו כמוסד חינוכי אנתרופוסופי. 

בקרוב נפרסם תאריך בו יתקיים ערב פתוח בתיכון "שיבולים". כל המתעניין בלימודים בתיכון שלנו, מוזמן לערב זה.  

בערב תקבלו טעימה ממה שאנו עושים בתיכון, תוכלו להתרשם מהכיתות ומסדנאות האמנות.

כמו כן, תפגשו בצוות המורים ובתלמידים לשיח חופשי. 

נשמח לראותכם!

צוות מורי תיכון "שיבולים"